Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Nandina domestica 'Fire Power' (Nandina domowa, bambus niebiański)

14.50
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: Mało

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1 kg

Opis produktu Nandina domestica 'Fire Power' (Nandina domowa, bambus niebiański)

Wysokość: 75cm
Czas kwitnienia:  VII-VIII
Kolor kwiatów:  biały
Kolor liści:  zielono-czerwony
Stanowisko: słoneczne, półcieniste (ze wskazaniem raczej na słoneczne)
Strefa:  6
Rodzaj gleby: żyzna, przepuszczalna, lekko kwaśna 
Rozmiar doniczki w sprzedaży: 1l


Opis rośliny:

Nandina domestica (Nandina domowa) zwana jest również niebiańskim bambusem (Heavenly bamboo) lub świętym bambusem (Sacred bamboo). Nandina domowa pochodzi z Chin i Japonii. Swoją potoczną nazwę zawdzięcza swojemu wyglądowi liści, które przypominają bambusa. Tworzy kepę dość cienkich wyprostowanych zimozielonych pędów osiągających u odmiany 'Fire Power' wysokość około 75 cm. W Polsce nandina jest raczej krzewem pół-zimozielonym. Wiosenne listki w kolorze jasno-brazowo-czerwonym z czasem przebarwiają się na kolor ciemnozielony, by na jesieni przejść w barwy mocno jaskrawej  czerwieni (stąd i nazwa Fire Power).

Białe kwiaty pojawiają się latem zawiązując bardzo dekoracyjne (podobne do berberysa) czerwone jagody. Ze względu na dość niskie wymagania roślina ta stanowi  nieodłączny element ogrodów w cieplejszych klmatach (np. w RPA). Do Polski trafiła nie tak dawno i myślę, że stanie się z czasem dość popularna, szczególnie, że nasz klimat ze względu na coraz łagodniesze  zimy staje się dla niej bardziej przyjazny. Trzeba dla niej znależć w miarę zaciszny kącik i posadzić ją w towarzystwie innych roślin o podobnych wymaganiach glebowych. Nandina domestica jest bardzo często używana w ogrodach japońskich ze względu pokrój podobny do bambusa, przy zupełnym braku inwazyjności, co często jest problemem w uprawie bambusa.

W ofercie sadzonki w 1 litrowych doniczkach z poprzedniego sezonu.

 

Zalety rośliny:

  • Ozdobna z liści i kwiatów
  • Ozdobna z owoców
  • Atrakcyjne drobne ulistnienie (bambuso-podobne)

Zabiegi pielęgnacyjne:

Na zimę trzeba roślinę okryć. W lecie dobrze jej zrobi przykrycie ziemi wokół rośliny korą (lepiej jest trzymana wilgoć).

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: