Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Żurawki

Żurawki to moje ulubione byliny. Zachwycają nie tylko olbrzymią ilością odcieni barw liści, ale i ich różnorodnym kształtem. Kolory od złoto-zielonego, różnych odcieni brązu, czerwieni, różu, fioletu aż do odmian prawie czarnych potrafią się jeszcze na dodatek zmieniać w ciągu sezonu. Nie można nie wspomnieć o przepięknych kwiatach które stanowią dodatkową ozdobę. Delikatne i drobne unoszą się nad roślinami otaczając je delikatną mgiełką.

Generalnie żurawki lubią słoneczne miejsca, ale są takie odmiany, które dobrze sobie radzą w półcieniu czy cieniu. Są również i takie, które z kolei preferują półcień od pełnego słońca. Bardzo ciekawą właściwością żurawek jest zmienna kolorystyka tej samej odmiany w zależności od intensywności oświetlenia. W niektórych wypadkach te zmiany są tak znaczne, że aż trudno uwierzyć, że to ta sama odmiana. 

W moim sklepie stacjonarnym i internetowym oferuję dobrze ukorzenione żurawki w doniczkach conajmniej 1 litrowych. Wszystkie moje żurawki posiadają certyfikaty, które gwarantują zgodność cech danej odmiany.