Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

CIEMIERNIKI

W tej zakładce znajdują się siewki i sadzonki ciemierników, które pojawiły się w naszym sklepie w sezonie 2023, jak również te, które bedą dostępne w sprzedaży od 2024 roku.

 

Na uwagę zasługują ciemierniki z VIV Collection. W poprzednim sezonie z tej serii mieliśmy odmiany VERA, VICTORIA i VALLERIA, które w ciagu jednego sezonu prawie wszystkie zakwitły i rozrosły się do bardzo ładnych egzemplarzy.

W tym sezonie zamowiliśmy więc kilka nastepnych odmian (Alessia, Teresa, Diana, Lucrezia, Maeva, Elena, Nova, Rafaella), które będzie mozna zakupić w połowie sezonu.

Jak co roku sprowadziliśmy również trochę siewek z renomowanych szkółek Są to głównie ciemierniki wschodnie (Helleborus orientalis) i ich hybrydy. Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że są to bardzo młode rośliny, które jeśli zostaną zakupione na początku sezonu, będą wymagały jeszcze przekorzenienia zanim wsadzimy je do ogrodu. Tą opcję udostępniliśmy dla tych bardziej 'niecierpliwych' klientów, którzy mają już doświadczenie w uprawie ciemierników, gdyż tak młode rośliny wymagają od nas więcej uwagi. Zaletą skorzystania z takiej opcji jest na pewno możliwość zakupienia roślin w korzystniejszej cenie, ale również możliwość  posadzenia ich do gruntu w najkorzystniejszym dla nich czasie, czyli przed etapem wchodzenia w fazę kwitnienia.  W tej ofercie są również odmiany o poszukiwanych kolorach np. czarny, żółty czy niebieski (tzw. Slaty Blue), które jest trudniej kupić w postaci już kwitnących sadzonek.

I jeszcze uwaga na temat siewek, które mimo, że pochodzą z kontrolowanych produkcji to i tak trzeba się spodziewać, że mogą się miedzy sobą nieco różnić odcieniem, czy kształtem kwiatu. Co nie występuje w przypadku sadzonek (rozmanżane tkankowo), których kwiaty są identyczne jak roślina mateczna.

Każdego roku, na początku roku, sprowadzamy również niewielką ilość dużych egzemplarzy ciemierników. Są one zazwyczaj dostępne w naszym sklepie na przełomie lutego i marca. W tym roku przyszły do nas duże egzemplarze z Magic Series: Double Yellow/Yellow Spotted jak i Double Slaty Blue. Są juz bardzo ładnie przekorzenione w dużych doniczkach (17cm średnicy) i gotowe do posadzenia do gruntu.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z dostawy ciemierników w poprzednich sezonach, dostępnych na naszej stronie na facebook-u (Ogrodniczylublin)

oraz na naszym kanale YouTube pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=tzm3xRfXryo&ab_channel=JoannaOgrodniczylublin

jak również do obejrzenia krótkiego pokazu slajdów pokazujących podstawowe rodzaje ciemierników i ich nazewnictwo pod adresem :

https://www.youtube.com/watch?v=wLmqoMhiUEY&feature=youtu.be  

(trzeci wykład, od 57 minuty)