Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

CIEMIERNIKI

W tej zakładce znajdują się nowe siewki i sadzonki ciemierników, które pojawiły się w naszym sklepie w sezonie 2023.

 

Na uwagę zasługują ciemierniki z VIV Collection. Każdego roku, na początku roku, sprowadzamy niewielką ilość dużych, już kwitnących egzemplarzy. Są one zazwyczaj dostępne w naszym sklepie na przełomie lutego i marca. W tym roku pojawiły się również młode sadzonki z VIV Collection odmiany VERA, VICTORIA i VALLERIA, które właśnie udostępnilismy w przedsprzedaży.

Jak co roku sprowadziliśmy również trochę siewek z renomowanych szkółek Są to głównie ciemierniki wschodnie (Helleborus orientalis) i ich hybrydy. Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że są to bardzo młode rośliny, które jeśli zostaną zakupione na początku sezonu, będą wymagały jeszcze przekorzenienia zanim wsadzimy je do ogrodu. Tą opcję udostępniliśmy dla tych bardziej 'niecierpliwych' klientów, którzy mają już doświadczenie w uprawie ciemierników, gdyż tak młode rośliny wymagają od nas więcej uwagi. Zaletą skorzystania z takiej opcji jest na pewno możliwość zakupienia roślin w korzystniejszej cenie, ale również możliwość  posadzenia ich do gruntu w najkorzystniejszym dla nich czasie, czyli przed etapem wchodzenia w fazę kwitnienia.  W tej ofercie są również odmiany o poszukiwanych kolorach np. czarny, żółty czy niebieski (tzw. Slaty Blue), które jest trudniej kupić w postaci już kwitnących sadzonek.

I jeszcze uwaga na temat siewek, które mimo, że pochodzą z kontrolowanych produkcji to i tak trzeba się spodziewać, że mogą się miedzy sobą nieco różnić odcieniem, czy kształtem kwiatu. Co nie występuje w przypadku sadzonek, których kwiaty danej odmiany są identyczne

Zapraszamy do obejrzenia filmów z dostawy ciemierników w poprzednich sezonach, dostępnych na naszej stronie na facebook-u (Ogrodniczylublin)

oraz na naszym kanale YouTube pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=tzm3xRfXryo&ab_channel=JoannaOgrodniczylublin

jak również do obejrzenia krótkiego pokazu slajdów pokazujących podstawowe rodzaje ciemierników i ich nazewnictwo pod adresem :

https://www.youtube.com/watch?v=wLmqoMhiUEY&feature=youtu.be  

(trzeci wykład, od 57 minuty)