Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Drzewa i krzewy iglaste

Drzewa stanowią szkielet każdego ogrodu. Są one najbardziej widocznymi elementami, ze względu na swoje wymiary i dlatego są również najważniejsze, jeśli chodzi o planowanie ogrodu.

Jeśli tworzymy nasz ogród od podstaw od nich właśnie powinniśmy zacząć.

Dobrze jest się zastanowić jakie funkcje powinny spełniać nasze drzewa. Czy mają dawać trochę cienia, służyć jako osłona od wiatru czy może stworzyć niepowtarzalne tło dla naszego domu lub innych roślin w ogrodzie. Możemy zdecydować się na konkretne drzewo ze względu na jego pokrój, długość czy kolor igieł, a może obecność pięknych szyszek?

W przypadku drzew iglastych charakterystyczną cechą (w większości przypadków) jest prawie niezmienny wygląd przez cały rok. Jeśli ważną funkcją jaką ma spełniać nasze drzewo jest na przykład osłona od wiatru lub zapewnienie prywatności to powinniśmy wybrać raczej drzewo iglaste niż liściaste.

W tym samym folderze umieściłam również krzewy. Co prawda ich funkcją jest bardziej wypełnienie szkieletu ogrodu, a nie tworzenie samego szkieletu. Jednak niektóre z nich, ze względu na swój większy rozmiar lub rozmiar samego ogrodu (w przypadku mniejszych ogrodów) mogą również przejmować funkcje jakie spełniają tradycyjnie w naszym ogrodzie drzewa.