Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Caryopteris x clandonensis 'White Surprise' (Barbula klandońska)

28.50
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 2 kg

Opis produktu Caryopteris x clandonensis 'White Surprise' (Barbula klandońska)

 

Wysokość: 60cm, szer.50cm,
Czas kwitnienia: VII-IX
Kolor kwiatów: niebieskie
Kolor liści: srebrzyste z białym obrzeżem
Stanowisko: słoneczne
Strefa: 5
Rodzaj gleby: 
Rozmiar doniczki w sprzedaży:  2l

 


Opis rośliny:

Caryopteris x clandonensis czyli Barbula klandońska to w Polsce jeszcze zdecydowanie rzadkość, a zasługuje na większą uwagę. Wyróżnia ją dość późne kwitnienie (od lipca do września, a nawet października), kiedy większość roślin zaczyna już tracić na atrakcyjności. 

Drugim jej atutem są piekne kuliste kwiatostany niebieskich kwiatów, które pojawiją się wzdłuż łodyg. Przyciągają one roje pszczół i motyli. Jest to chyba najlepszy prezent jaki możemy sprawić pszczołom i wielu innym owadom sadząc ją w swoim ogrodzie.Krzew ma pokrój wzniesiony.

Liście podłużne, pachnące. Od spodu białawe. Barbula klandońska funkcjonuje w Polsce jako półkrzew- w zimie obumierają jej zielone partie rośliny, natomiast na wiosnę odbija od niższych partii zdrewniałych części. Chociaż muszę przyznac, że ostatnich kilka zim (pisane w 2020) nie spowodowało najmniejszego uszczerbku w moich krzaczkach, nawet tych zimującym w doniczkach.

Preferuje stanowiska słoneczne i zaciszne. Barbula najbardziej lubi lekką, przepuszczalną, a nawet suchą glebę o odczynie zasadowym. Jednak poradzi sobie dobrze także w podłożu przeciętnym, piaszczysto-gliniastym, o odczynie obojętnym. Nieodpowiednia jest dla niej tylko ciężka, stale mokra ziemia. 

Barbula klandońska odmiany 'White Surprise ' jest odmianą dość rzadką i bardzo atrakcyjną ze względu na ciekawy srebrzysto-biały kolor liści i piękne niebieskie kwiaty. Chroniona jest licencją.

W ofercie zimowane sadzonki w 2 litrowych doniczkach.

 


 

Zalety rośliny:

  • Ozdobna z kwiatów
  • Przyciąga motyle i pszczoły

 


Zabiegi pielęgnacyjne:

Na zimę, przed nadejściem pierwszych przymrozków, dobrze jest zakopczykować dół rosliny, aby zabezpieczyć ją przed niskimi temperaturami. Na wiosnę obcinamy suche końce pędów (aż do żywej), co wzmaga również kwitnienie. 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: