Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Ophiopogon planiscapus 'Niger' (Konwalnik płaskopędowy)

9.50
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Opis produktu Ophiopogon planiscapus 'Niger' (Konwalnik płaskopędowy)

Wysokość: 50cm
Czas kwitnienia: VII-IX
Kolor kwiatów: fioletowo-białe
Kolor liści: ciemnofioletowe prawie czarne
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Strefa: 6
Rodzaj gleby: żyzna
Rozmiar doniczki w sprzedaży: 1l


Opis rośliny:

Bylina kłączowa, wyglądem przypominająca trawę. Ma liczne i wąskie liście, koloru ciemno filetowego lub prawie czarnego, tworzące ozdobne niskie kępy. Roślina jest zimozielona. W naszym klimacie może przemarzać, dlatego według wielu żródeł wymaga okrywania na zimę. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, toleruje też półcień, ale wtedy kolor liści staje się mniej intensywny. Mój konwalnik był posadzony do gruntu trzy lata temu i jak do tej pory dobrze sobie radzi. Rośnie w zacisznym miejscu, ale w ogóle go nie okrywam na zimę. Rośliny w ofercie to ładne sadzonki w litrowych doniczkach.

Warto też dodać, że kwiaty konwalnika nie są może zbyt widoczne, ale na uwagę zasługują nasiona, które w przypadku zielonych odmian mają niesamowicie intensywny niebieski kolor, a w przypaku czarnej odmiany są czarne.


Zalety rośliny:

  • Ozdobna z liści
  • Zimozielona
  • Roślina okrywowa
  • Do zestawień kolorystycznych

Zabiegi pielęgnacyjne:

Według źródeł w zimniejszych rejonach kraju wymaga okrywania na zimę, ale w moim ogrodzie nie jest od początku (3 lata) okrywana i jak do tej pory radzi sobie świetnie. Co prawda jest w dość zacisznym miejscu i jest posadzona na rabacie wysypanej dość obficie korą, ale i sadzonki w doniczkach przeżyły ostatnią zimę bez problemu, więc chyba dość nieźle radzi sobie w naszym klimacie.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: