Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Helleborus ericsmithii 'Royal Sofia' (Ciemiernik)

Na stanie: Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 2 kg

Opis produktu Helleborus ericsmithii 'Royal Sofia' (Ciemiernik)

 

Wysokość: 45cm
Czas kwitnienia: I-IV, XI
Kolor kwiatów: biały
Kolor liści: ciemnozielono-szary 
Stanowisko: półcieniste
Strefa: 4
Rodzaj gleby: żyzna, próchniczna
Rozmiar doniczki w sprzedaży: 2l


 

Opis rośliny:

Helleborus (ciemiernik) "Royal Sofia" to skrzyżowanie H. niger i H. sternii. Ta odmiana ma duże białe, pod koniec kwitnienia zielonkawe kwiaty i bardzo dekoracyjne olbrzymie, szarawe liście.  Rośliny te tworzą niską zimozieloną kępę z tych błyszczących niebieskawo-szarych liści. Pod koniec zimy i na początku wiosny nad kępą pojawiają się bardzo duże, białe kwiaty z kremowym środkiem, które pod koniec kwitnienia nabierają zielonkawego odcienia. 

Ciemierniki Kwitnią wtedy, kiedy większość roślin jest jeszcze uśpiona. Odmiana ta może być uprawiana zarówno w doniczkach jak i w gruncie - na przykład jako roslina zadarniająca. Jest mrozoodporna i zimozielona.

Na zdjęciach 3-letnia sadzonka posadzona w gruncie- przykład liścia i w kompozycji z innymi ciemiernikami (po lewej Royal Sofia, po prawej odmiana Slaty Blue, z tyłu po prawej Emma i Candy Love)

W sprzedaży sadzonki pochodzące z renomowanej szkółki z Belgii w 2 litrowych doniczkach. Na ostatnim zdjęciu wygląd roślin w grudniu 2021. 


Zalety rośliny:

  • Ozdobna z kwiatów
  • Kwitnie w zimie jako jedna z niewielu bylin
  • Zimozielona
  • Nadaje się na kwiat cięty

 


Zabiegi pielęgnacyjne:

Brzydkie liście wycinamy, podobnie jak wyblakłe grona kwiatów.  Od września do maja możemy poprawiać strukturę gleby za pomocą kompostu i wapna. Podczas pielęgnacji należy uważać, bo roślina jest trująca i może podrażniać skórę.

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: