Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Wermikompostownik (glizdownik) ze stelażem

198.50
158.50
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 6 kg

Opis produktu Wermikompostownik (glizdownik) ze stelażem

 

0001_a_co_w_zestawie[1].jpg

W skład zestawu wchodzą powyższe części 

Rozmiary wermikompostownika: 50cm x 50cm, głębokość do 50cm, wysokość na stelażu 80cm

Kolor wermikompostownika: mieszane kolory, tematyk las
Stanowisko do ustawienia: zacienione i najlepiej pod zadaszeniem
Przemarzanie: Przed spadkami temperatur poniżej zera schować do ogrzewanego pomieszczenia (ze względu na dżdżownice kalifornijskie)

Opis:

Wermikompostownik lub w skrócie kompostownik, służy do przerabiania odpadów kuchennych (tak zwanych odpadów mokrych), przy użyciu dżdżownic kalifornijskich (Eisenia fetida). Dżdżownice te, nazywane są czasami dżdżownicami kompostowymi lub nawet czerwonymi robakami. Znane są z tego, że najlepiej radzą sobie z dużymi ilościami materii organicznej i w przypadku wystarczajacej ilości pożywienia nie mają tendencji do uciekania, co niestety zdarza się w przypadku niektórych innych gatunków.

Produktem końcowym jest najwyższej jakości nawóz zwany wermikompostem. Właściwie prowadzony wermikompostownik nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów. Przerób odpadów jest znacznie szybszy niż w przypadku normalnej pryzmy kompostowej. W trakcie tego procesu nie wydzielaja się również żadne szkodliwe dla środowiska gazy - tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego kompostowania.

Oferowany przez nas wermikompostownik jest wykonany ze specjalnego, odpornego na ekstremalne warunki materiału. Góra kompostownika jest z kolei wykonana z przepuszczalnego materiału, który zabezpiecza glizdownik przed niepożądanymi owadami/ insektami, a równocześnie umożliwia dostęp powietrza pomagajacego w szybszym rozpadzie materiałów organicznych. Wykorzystując specyfikę odżywiania dżdżownic, które przemieszczają się w górę kompostownika pozostawiając za sobą przerobiony materiał (wermikompost), na dole zlokalizowany jest specjalny otwór do wybierania wermikompostu (bez konieczności oddzielania dżdżownic). Dzięki temu procesowi mamy zapewnioną ciągłość przerobu (dostarczanie odpadów mokrych czyli karmienie dżdżownic od góry i zbieranie przerobionego wermikompostu od dołu).

Do uruchomienia wermikompostownika potrzebne są nam oczywiście dżdżownice kalifornijskie, które można zakupić na naszej stronie lub na innych stronach w Internecie. Należy się tylko upewnić, że jest to właściwa odmiana dżdzownic! 

Wermikompostownik jest dostępny w ofercie ze stelażem. Można też zakupić sam wermikompostownik i wykonać stelaż samodzielnie. Rozmiary stelaża podajemy wtedy w instrukcji.

W instrukcji jest również umieszczony szczegółowy opis dotyczący złożenia wermikompostownika i rozpoczęcia produkcji wermikompostu.

Przy uruchamianiu kompostownika bardzo dobrze sprawdza się również Cocogrunt. Pozwala on dżdżownicom na lepsze 'zadomowienie się' w nowych warunkach ze względu na swoją lekkość, porowatość i dobre trzymanie wilgoci. 

 

Przygotowanie podłoża w kompostowniku             Odpady organiczne/ kuchenne dla dżdżownic         Dżdżownice kalifornijskie

0002_a_przygotowanie_komp[1].jpg        0003_odpady_w_komp[1].jpg        0005_dzdzownice_kalifornijskie[1].jpg

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
:

Osoby, które kupiły produkt Wermikompostownik (glizdownik) ze stelażem kupiły także