Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Wermikompostownik (glizdownik) bez stelaża

165.00
135.00
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 2 kg

Opis produktu Wermikompostownik (glizdownik) bez stelaża

Rozmiary: 50cm x 50cm, głębokość do 50cm, 
Kolor: ciemno-zielony z czarnymi wykończeniami
Stanowisko do ustawienia: zacienione i najlepiej pod zadaszeniem
Przemarzanie: Przed spadkami temp. poniżej zera schować do ogrzewanego pomieszczenia (ze względu na dżdżownice kalifornijskie)

Opis:

Wermikompostownik lub w skrócie kompostownik, czasami nazywany przeze mnie glizdownikiem, służy do przerabiania odpadów kuchennych (tak zwanych odpadów mokrych), przy użyciu dżdżownic kalifornijskich (Eisenia fetida). Dżdżownice te, nazywane są czasami dżdżownicami kompostowymi lub nawet czerwonymi robakami. Znane są z tego, że najlepiej radzą sobie z dużymi ilościami materii organicznej i w przypadku wystarczajacej ilości pożywienia nie mają tendencji do uciekania, co niestety zdarza się w przypadku niektórych innych gatunków.

Produktem końcowym jest najwyższej jakości nawóz zwany wermikompostem. Właściwie prowadzony wermikompostownik nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów. Przerób odpadów jest znacznie szybszy niż w przypadku normalnej pryzmy kompostowej. W trakcie tego procesu nie wydzielaja się również żadne szkodliwe dla środowiska gazy - tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego kompostowania.

Oferowany przez nas wermikompostownik jest wykonany ze specjalnego, odpornego na ekstremalne warunki materiału. Góra kompostownika jest z kolei wykonana z przepuszczalnego materiału, który zabezpiecza glizdownik przed niepożądanymi owadami/ insektami, a równocześnie umożliwia dostęp powietrza pomagajacego w szybszym rozpadzie materiałów organicznych. Wykorzystując specyfikę odżywiania dżdżownic, które przemieszczają się w górę kompostownika pozostawiając za sobą przerobiony materiał (wermikompost). Na dole zlokalizowany jest specjalny otwór do wybierania wermikompostu (bez konieczności oddzielania dżdżownic). Dzieki temu procesowi mamy zapewnioną ciągłość przerobu (dostarczanie odpadów mokrych czyli karmienie dżdżownic od góry i zbieranie przerobionego wermikompostu od dołu).

Do uruchomienia wermikompostownika potrzebne są nam oczywiście dżdżownice kalifornijskie, które można zakupić na naszej stronie lub na innych stronach w Internecie. Proszę tylko upewnić się, że jest to właściwa odmiana dżdzownic! 

Wermikompostownik można zakupić sam i wykonać stelaż samodzielnie. Rozmiary stelaża podajemy w instrukcji.

W instrukcji jest równiaż umieszczony szczegółowy opis dotyczący złożenia wermikompostownika i rozpoczęcia produkcji wermikompostu.

Przy uruchamianiu kompostownika bardzo dobrze sprawdza się również Cocogrunt. Pozwala on dżdżownicom na lepsze 'zadomowienie się' w nowych warunkach ze względu na swoją lekkość, porowatość i dobre trzymanie wilgoci. 

Więcej szczegółów dotyczących zalet wermikompostu, jak i wskazówek dotyczących samego karmienia dżdżownic kalifornijskich umieścimy w artykułach na naszej stronie, facebooku i na kanale Youtube. Zapraszamy do obejrzenia i do lektury.

 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: