Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

O firmie

Firma powstała w 2014 roku. Ponieważ prowadzę ją głównie sama z dodatkową pomocą kilku zaprzyjaźnionych osób, więc chyba powinnam trochę napisać o sobie.

Z wykształcenia jestem inżynierem i przez ponad 20 lat pracowałam w tym zawodzie w Afryce Południowej. W sumie lubiłam to co robiłam, ale jednak moją pasją zawsze były rośliny i ekologia i miałam nadzieję, że kiedyś będę mogła poświęcić więcej czasu swoim pasjom. Ponieważ firma w której pracowałam była dużą firmą rządową zajmującą się drogami i autostradami, więc zaczęłam od kilku projektów rehabilitacyjnych, przy drogach za które byłam zawodowo odpowiedzialna. W tym czasie dosyć głośny zrobił się w RPA problem inwazyjnej roślinności. Gatunki te sprowadzone kiedyś, przeważnie jako rośliny ozdobne do ogrodów, wymknęły się spod kontroli i zaczęły rozprzestrzeniać się w niekontrolowany sposób wypierając  rodzime gatunki. Dzięki swojej pracy miałam szansę na wdrożenie w życie kilku projektów rehabilitacyjnych wprowadzających w miejsce gatunków inwazyjnych częściowo wyparte lub zagrożone gatunki rodzime. Otworzyliśmy też małe ogrodnictwo zajmujące się hodowlą rodzimych gatunków (zgadnijcie kto podsunął pomysł i zgłosił się na ochotnika, aby poprowadzić ten projekt), które potem sadziliśmy w naszych pasach drogowych.

W międzyczasie zaczęłam studia architektury krajobrazu na Uniwersytecie w Pretorii oraz naukę w Lifestyle Colleage (kierunek Garden Design) w Johannesburgu, który ukończyłam przed powrotem do Polski.

Muszę przyznać , że mieszkańcy Afryki Południowej mają hopla na punkcie swoich ogrodów i spędzają w nich mnóstwo czasu. W międzyczasie zaczęłam więc robić pierwsze projekty ogrodów.

Po powrocie do Polski postanowiłam oddać się całkowicie swojej pasji i założyłam własne ogrodnictwo. Na początku poświęciłam więcej czasu na poznawanie wszystkich nowych odmian roślin, które pojawiły się na naszym rynku. Ponieważ jestem typem kolekcjonera i jeśli zobaczę roślinę, która mi się podoba to muszę ją mieć, więc w moim sklepie jest sporo ciekawych nowych odmian, które oczywiście muszę zaraz sprawdzić w swoim ogrodzie.

Potem przyszła kolej na projekty ogrodów i sklep internetowy, który otworzyłam w tym roku. Sklep jest dość nowym przedsięwzięciem, więc proszę wybaczyć pewne niedociągnięcia, które zawsze na początku mogą się zdarzać.

W razie uwag lub sugestii co mogę jeszcze zmienić lub udoskonalić w swoim sklepie, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Właścicielka

Joanna Kowalska

orchid-flower-wallpapers-for-computer.jpg