Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Wisteria floribunda 'Violacea Plena' (Glicynia kwiecista)

Na stanie: Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Opis produktu Wisteria floribunda 'Violacea Plena' (Glicynia kwiecista)

Wysokość: 6-10m
Czas kwitnienia: V, VIII
Kolor kwiatów: fioletowe pełne
Kolor liści: zielony 
Stanowisko: słoneczne
Strefa: 6A
Rodzaj gleby: umiarkowanie żyzne, średnio wilgotne
Rozmiar doniczki w sprzedaży: 3l


Opis rośliny:

Glicynia preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe i osłonięte. Wymaga gleb umiarkowanie żyznych, średnio wilgotnych, przepuszczalnych. Nie jest całkiem mrozoodporna (strefa 6A˗8) i dlatego w ostre zimy dobrze jest ją okryć (szczególnie młodsze egzemplarze), gdyż może przemarznąć. Rośnie silnie, osiągając do 6˗10 m wysokości. Rocznie przyrasta 1˗3 m. Wymaga mocnych podpór. Szczególnie przydatna do sadzenia przy altanach, pergolach i solidnych konstrukcjach przyściennych. Polecana do małych i dużych ogrodów

Glicynia 'Violacea Plena' to przepięknie kwitnące pnącze o fioletowych, pełnych kwiatach zebranych w długie groniaste kwiatostany. Kwitnie w maju i czerwcu. Glicynia ta zaczyna kwitnąć już w 4.˗5. roku po posadzeniu.

Liście glicynii 'Violacea Plena' są pierzastozłożone i składają się z 9-13 listków o dł. 8 cm. Młode liście są brązowozielone, latem zielone, a jesienią żółte. Pędy lewoskrętne, wijące się.

W ofercie duże egzemplarze, które powinny wkrótce zacząć kwitnąć.

 


 

Zalety rośliny:

  • ozdobna z kwiatów
  • bardzo szybki wzrost

 


Zabiegi pielęgnacyjne:

Przez pierwsze 2˗3 lata wymaga starannej pielęgnacji ˗ podlewania, wiosennego nawożenia oraz osłaniania na zimę. Potem radzi sobie sama. Regularne cięcie sprzyja obfitemu kwitnieniu (filmy instruktażowe można znależć na stronie clematis.com.pl (letnie ciecie glicynii, wiosenne cięcie glicynii).

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: